Na dzisiejsze spotkanie z panem Adamem z Wydawnictwa “Akapit Press” przyszły dzieci z kl. III SP nr 26. Grupa nie była zbyt liczna, ale zaangażowana i chętna do współpracy. Z ciekawością wysłuchała krótkiej pogadanki o tym, jak powstaje książka i na co można zwrócić uwagę, biorąc ją do ręki. Sama byłam zdziwiona, że książkę można wąchać (!)

Kilka słów, jak powstaje książkaBardzo podobało się ...wąchanie.

Po wprowadzeniu młodych w świat książek, pan Adam przedstawił im bohaterkę jednej z nich – Zieloną Nikolę. Przy tej okazji dzieci dowiedziały się, co znaczą niektóre trudne słowa (np. stereotyp) i jak można witać się z przyjacielem.

Poznajemy Zieloną NikolęDzieci próbują same wymyślić różną formę powitaniaMogą do tego służyć wszystkie części ciała

Żeby zachęcić dzieci do czytania, pan Adam przywiózł całe pudło książek i zaczęło się oglądanie.

Oferta AkapituDla każdego coś ciekawegoPożegnanie z biblioteką. Oby nie na zawsze

Zielona Nikola jest drugą częścią trylogii Marty Fox o perypetiach Pawła, Bartka, Mikołaja i Nikoli, czyli ananasach z drugiej klasy. Pierwsza nosi tytuł Przybij piątkę! a trzecia Bartek Wścieklica. Wszystkie trzy będą dostępne wkrótce w naszej bibliotece.