Maj 2011
« Kwi   Cze »

Niezwykłe odwiedziny z okazji Tygodnia Bibliotek

W maju, z okazji Tygodnia Bibliotek, do naszej placówki zawitali niezwykli goście – przedszkolaki z Przedszkolaki z kotemgrupy trzylatków ”MISIE” z Przedszkola Miejskiego nr 133, mieszczącego się przy ul. Krzemienieckiej 22b.

Dla niektórych dzieci był to pierwszy kontakt z biblioteką, jednak spora część maluchów odwiedzała inne biblioteki, towarzysząc swoim rodzicom lub dziadkom. Wszystkie przedszkolaki chwaliły się swoimi księgozbiorami i ulubionymi książkami, które czytają wspólnie z rodzicami. Dzieci dowiedziały się czym jest to magiczne miejsce, w którym się znajdują i na jakich zasadach można stać się czytelnikiem biblioteki. To, że przedszkolaki doskonale wiedziały, jak trzeba zachowywać się w bibliotece, można było zauważyć podczas wizyty. Dzieci były bardzo grzeczne, z ciekawością oglądały zakamarki biblioteki, z zaangażowaniem słuchały i odpowiadały na pytania np., ja należy dbać o książki. Dużą frajdę maluchom sprawiło przeglądanie kolorowych, pięknie wydanych książek dla najmłodszych w postaci zabawek czy wydawnictw edukacyjnych, a które użyczyła nam Filia nr 2, za co bardzo dziękujemy. Ogromną atrakcją dla przedszkolaków był kot biblioteczny. Misiaczek bardzo polubił małych gości i był przeszczęśliwy, kiedy głaskało go tyle rąk jednocześnie.

Bardzo dziękujemy młodym czytelnikom oraz Paniom, które przyprowadziły grupę ”Misie”, za wizytę i zapraszamy do częstych odwiedzin

Wizyta Przedszkolaków