Luty 2013
« Sty   Mar »

Tuwim dzieciom po aktorsku

Z okazji obchodów Roku Juliana Tuwima postanowiliśmy przybliżyć dzieciom twórczość poety. Żeby jednak odbyło się to naprawdę odświętnie, ponownie poprosiliśmy o prezentacje aktora, pana Włodzimierza Adamskiego

Pan Adamski z chęcią przystał na naszą prośbę, mimo napiętego grafiku filmowo-teatralnego. Przedszkolaki bardzo ucieszyły się zarówno na widok pana Włodzimierza jak i na wieść, że posłuchają wierszy Juliana Tuwima, które bardzo lubiły. Wiele utworów dzieci znały na pamięć. Niektórzy  śmiałkowie, potrafiący już czytać, godnie zastępowali aktora.

Podczas spotkania zostało odczytane kilka wierszy z książki “Tuwim dzieciom”, m.in.:  Abecadło, Zosia Samosia, Bambo, O panu Tralalińskim, Warzywa, List do dzieci. Przy niektórych wierszach, jak: Rzepka, Lokomotywa i Ptasie radio, pan Włodzimierz zorganizował zabawę dla dzieci. Maluchy musiały odgrywać sceny z danego utworu, wyrywając rzepkę, będąc wagonikami w lokomotywie, czy wydawać odgłosy jak ptaki. Dobrej zabawy pozazdrościły dzieciom panie z przedszkola i one również dołączyły do podopiecznych.

Na sam koniec odwiedzin w przedszkolu dzieci, w podzięce za świetną zabawę, wręczyły panu Adamskiemu przepiękny, własnoręcznie wykonany wazon z kwiatami. Aktor był mile zaskoczony i postanowił, że aby tak piękną rzecz mogło podziwiać jak najwięcej osób, na pewien czas wypożyczy prezent bibliotece, w której można obejrzeć dzieło przedszkolaków