Kategorie
Archiwum wpisów
Kalendarz
Marzec 2014
P W Ś C P S N
« Lut   Kwi »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Babcia Jola bajki opowiada…

Babcia Jola bajki opowiada… to cykl spotkań z najmłodszymi mieszkańcami naszego osiedla. Akcja ta ma na celu wykształcenie nawyku czytania.

Średnio raz w tygodniu w zaprzyjaźnionych przedszkolach czytane są bajki, krótkie opowiadania czy legendy.

Głośne czytanie rozwija pamięć i wyobraźnię, wzbogaca słownictwo, stymuluje rozwój dziecka, a także pozwala zrozumieć siebie i świat. Różny jest repertuar, opowiadania dostosowane są do wieku odbiorcy

Najstarszym grupom (sześciolatkom) staramy się przybliżyć historię naszego miasta. Wybieramy się na wycieczkę”(Ewa Ćwikła : Przedszkolak chodzi po mieście Łodzi) ze skrzatem Łodziaczkiem. Dzieci mogły wysłuchać legendy o powstaniu Łodzi, dowiedzieć się skąd wzięła się nazwa naszego miasta, nazwy dzielnic czy rzek płynących przez Łódź.

                   

Przedszkolaki po wysłuchaniu opowiadania wykonały prace plastyczne – skrzata Łodziaczka oraz herb naszego miasta, które zaprezentowane zostały na wystawie w naszej bibliotece.

                                   

                                           

W naszą akcję zaangażował się aktor p. Włodzimierz Adamski , czytelnik naszej biblioteki. Nigdy nie odmawia, służy swoim głosem, dzieci Go uwielbiają. Artystyczna dusza natychmiast wczuwa się w rolę i wraz z dziećmi śledzi przygody bohaterów czytanej książki.

     

Mijają minuty, dzieci z otwartymi buziami słuchają, cisza jak makiem zasiał. Pan Włodek zaczarował wszystkich. Ale już jego ucho wysłuchuje szmer… to znak, że trzeba zrobić krótką przerwę. Zająć dzieci sztuczkami, aby po paru minutach wrócić do czytanego tekstu.

Możliwość komentowania jest wyłączona.