Maj 2014
« Kwi   Cze »

Łódzkie Senioralia – koncert

Łódzkie Senioralia odbędą się w naszym mieście po raz pierwszy. Zaplanowano je na ostatni tydzień maja i rozpoczną się one od symbolicznego przekazania Seniorom kluczy do miasta.

Organizatorzy chcą zachęcić osoby w wieku 60+ do aktywności, rozwoju pasji, pogłębiania wiedzy, a także zaproponować ciekawe sposoby na spędzanie czasu.

Podczas tegorocznej imprezy seniorzy będą mogli obejrzeć wystawy, uczestniczyć w warsztatach czy w koncertach.

Filia 5 wyprzedziła ogólnołódzkie spotkania i 6 maja zorganizowała dla swoich czytelników koncert pod hasłem „Muzyka łączy pokolenia” w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 192. Ten mini koncert, a właściwie pokaz zdobytych umiejętności, został przygotowany przez dzieci z klas 1-4, które dopiero niedawno rozpoczęły swoją przygodę z muzyką. Dla wielu naszych czytelników było to wyjątkowe przeżycie, zdarzały się i takie przypadki, że na sali zasiadali dziadkowie czy rodzice osób występujących.

Wszystkie dzieci były pięknie ubrane (strój galowy).

Dziękujemy pani Urszuli Wójcik, bibliotekarce ze Szkoły Podstawowej nr 192, która podkreślała w rozmowie z dziećmi, jak ważna jest to uroczystość.

Koncert rozpoczęły uczennice z klasy I, a zakończyło go trzech chłopców z klasy IV, którzy grali na ksylofonach. Zaproponowali zabawę w „Jaka to melodia” przedstawiając utwory, których słuchaliśmy, kiedy sami byliśmy dziećmi.

Dzieci pięknie grały na skrzypcach, gitarze czy keyboardzie.

Widać było ich pasję, miłość do muzyki i do instrumentu. Każdy występ nagrodzony był gromkimi brawami.

Na zakończenie spotkania kierowniczka biblioteki podziękowała wykonawcom oraz zaproszonym gościom. W serdecznych słowach zwróciła się do obecnego na sali Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej „Polesie” mgr inż. Marka Piórka, dziękując za przybycie, a także za opiekę i życzliwość w stosunku do biblioteki.

Nasza koleżanka Basia Appel wyraziła odczucia wszystkich obecnych seniorów, dziękując artystom za udany występ i miło spędzony czas.

Na zakończenie wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek, który został przygotowany dzięki przyznanym na ten cel pieniądzom z Dyrekcji Miejskiej Biblioteki Publicznej Łódź-Polesie