Lipiec 2014
« Cze   Wrz »

Dzień Dziecka w przedszkolu Akuku

W różny sposób obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Oczywiście najprościej jest kupić zabawkę, książkę czy grę. Są też tacy rodzice, którzy ten dzień spędzają z dziećmi, zabierając je do zoo, kina czy na lody. Starają się, aby ten dzień był dla nich wyjątkowy.

W przedszkolu Akuku od 6. lat rodzice dla swoich pociech przygotowują i wystawiają bajkę w Teatrze Małym w Manufakturze.

Przygotowania rozpoczynają się już na początku roku. Rodzice do wystawianej sztuki podchodzą w poważny sposób. Uczą się nie tylko tekstu, ale też poruszania na scenie, przedstawiania postaci przez siebie granej, śpiewania czy tańca. Przez ostatnie dwa miesiące przed występami spotykają się dwa, trzy razy w tygodniu.

Dzieci wraz z p. wychowawczyniami zaprosiły nas, pracowników biblioteki, na przedstawienie Kopciuszka w wykonaniu rodziców.

3 czerwca punktualnie o godz. 10.00 przybyłe dzieci oraz zaproszonych gości powitała dyrektor przedszkola p. Ania Jańczyk. Po krótkim wprowadzeniu nt. tradycji wystawiania spektaklu dla dzieci zapadła ciemność, a po chwili na scenie pojawili się mężczyźni ubrani w czarne garnitury, ciemne okulary

i zaprezentowali swoje umiejętności taneczne, które przypominało wykonanie Gangnam Style.

Brawom nie było końca, widać było, że i dzieci, i rodzice doskonale się bawią.

Następnie jeden z ojców – aktorów odwołał się do wyobraźni publiczności, nie chciał, aby skromna scenografia popsuła dzieciom przyjemność oglądania bajki.

A była to wielka przyjemność. Przedstawiono Kopciuszka z elementami komediowymi, które powodowały wybuchy śmiechu u publiczności.

20140603_101055

Rodzice – aktorzy byli wspaniali, włożyli w przedstawienie wiele serca, widać było, że tworzą zaprzyjaźnioną grupę.

Pisząca te słowa „stara bibliotekarka” od pierwszej chwili, oglądając przedstawienie bawiła się doskonale, a uśmiech nie schodził jej z twarzy przez cały dzień.