Listopad 2014
« Paź   Gru »

Święto Drzewa z Przedszkolem nr 133

Nasza biblioteka pracuje z wieloma instytucjami kulturalno-oświatowymi. W tym roku do ich grona dołączyło  Miejskie Przedszkole nr 133, mające swą siedzibę przy ul. Krzemienieckiej 22b. Serdecznie witamy w bibliotece i cieszymy się na przyszłą współpracę

Na początek naszej znajomości postanowiliśmy obchodzić wspólnie Święto Drzewa. Z tej okazji prezentujemy w placówce prace przedszkolaków, zatytułowaną “Eko sztuka – święto drzewa”

“Święto Drzewa jest programem edukacji ekologicznej Klubu Gaja realizowanym od 2003 roku, którego inauguracją jest ogólnopolska i międzynarodowa akcja sadzenia drzew co roku w październiku. Od 2007 roku program bierze udział w Kampanii „Miliard Drzew” („Bilion Tree Campaign”)  zainicjowanej przez Program Narodów Zjednoczonych do spraw Ochrony Środowiska (UNEP).

Celem programu jest edukacja dla rozwoju zrównoważonego i podnoszenie świadomości ekologicznej społeczeństwa w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatu na Ziemi. Wspólne sadzenie drzew w ramach programu, przyczynia się do zwiększenia zalesienia i zadrzewienia oraz do zmniejszenia skutków globalnego ocieplenia. Święto Drzewa od 10 lat integruje społeczności wokół inicjatyw lokalnych jak sadzenie drzew,  zakładanie ogrodów, otaczanie opieką starych drzew, organizowanie festynów, wycieczek, konkursów i zbiórek makulatury. Ochrona i sadzenie drzew jest uniwersalnym przesłaniem dla każdego człowieka.

W programie mogą uczestniczyć placówki oświatowe, samorządy, instytucje, organizacje społeczne, firmy i osoby indywidualne.”

Źródło:  http://swietodrzewa.pl/?page_id=6

Zapraszamy wszystkich do podziwiania kolorowych i ekologicznych dzieł naszych najmłodszych przyjaciół 🙂