Kwiecień 2015
« Mar   Maj »

Babcia Jola czyta “Ptasia i Miaugosię”

Ptaś i Miaugosia

– Musimy znaleźć blibliotekę!
– Co takiego?!
– Bibliotekę – powtórzył Ptaś niecierpliwie.
– To takie miejsce, gdzie ludzie gromadzą wszystkie ważne informacje. Gazety i książki. Tam na pewno znajdziemy coś, co pomoże nam odnaleźć biuro Pani Minister!
Miaugosia milczała chwilę, ostrząc pazury o pień drzewa, pod którym siedzieli.
– Może to i dobry pomysł – przyznała. – To znaczy, że ta biblioteka to w zasadzie taka spiżarnia, w której ludzie trzymają wiadomości, tak?
– Można to tak nazwać – zgodził się Ptaś po krótkim zastanowieniu. – W takim razie w drogę!

fragment książki

Tym razem Babia Jola odwiedziła przedszkolaków z przygodami “Ptasia i Miaugosi”, autorstwa Marcina Pałasza. Grupa przyjaciół ratuje swój leśny dom przed zniszczeniem, a ukazane jest to w bardzo zabawny sposób.

Dzieciom z Przedszkola “Akuku” tak spodobały się perypetie małych przyjaciół, iż wykonali piękne rysunki, które można podziwiać w bibliotece. Przedszkolaki także chciałyby spotkać się z autorem, Marcinem Pałaszem, o czym więcej szczegółów już niedługo…