Wrzesień 2015
« Sie   Paź »

Klub Seniora – już działamy

W dniu 26.08.2015 odbyło się w bibliotece otwarcie Klubu Seniora. Pojawiło się na nim liczne grono gości. Oprócz członków klubu i czytelników biblioteki, przybyli Małgorzata Krupot-Błasiak z Wydziału Kultury Urzędu Miasta Łódź, Katarzyna Jarosińska z Zespołu do spraw Seniorów Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych UMŁ, Janina Tropisz – Przewodnicząca Miejskiej Rady Seniorów UMŁ, Prezes Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej Polesie- Ewa Stróżek oraz Zastępca Prezesa Zarządu-Jolanta Gieras oraz Członkowie Rady Nadzorczej SM. Gości przywitała Dyrektor Miejskiej Biblioteki Łódź-Polesie, Bożena Świątek-Mazur.

Po przywitaniu gości historię powstania klubu oraz plan działania zaprezentowała Kierownik biblioteki, Jolanta Niesobska-Bira, wraz z inicjatorami założenia klubu, Zbigniewem Ratajewskim, Anną Szlagowską i Eweliną Uczciwek.

Kolejnym punktem imprezy był wykład Jerzego Kostowskiego, który opowiedział o swojej najnowszej książce “Przywilej wyboru”, a także przedstawił słuchaczom, jak podnieść swoją niską samoocenę.

Podczas trwania imprezy można było podziwiać wystawę wyjątkowych zegarów z kolekcji Zbigniewa Ratajewskiego. Historie każdego z eksponatów opowiadał ich właściciel. Kolejną piękną wystawą, jaka upiększyła na czas inauguracji i późniejszy Klub seniora w bibliotece, była wystawa prac malarskich Pani Kazimiery Kowalskiej.

Ostatnim punktem imprezy był słodki poczęstunek przy kawie, herbacie i zimnych napojach, który dofinansowano ze środków Programu Grant na lepszy start i dzięki któremu m.in. doszło do otwarcia klubu.

Klub Seniora został oficjalnie otwarty. Zapraszamy chętnych do uczestnictwa we wszystkich imprezach klubu.