Luty 2016
« Sty   Mar »

Teatrzyk Kamishibai

Dnia 9 lutego 2016 r. biblioteka gościła dzieci z grup Misie i Biedronki z Przedszkola Miejskiego nr 133. Spotkanie poprowadziła koleżanka z Filii nr 14 MBP Łódź-Polesie, Milena Jaszczyk. Zaprezentowała dzieciom teatrzyk Kamishibai, a  w nim opowiadanie pt. “Dlaczego zwierzęta mieszkają w bloku Maćka?” autorstwa Tomasza Trojanowskiego.

Opowieść o zwierzętach z Puszczy Białowieskiej i Rysiu Rudku bardzo zainteresowała dzieci. Z chęcią odpowiadały one potem na pytania dotyczące usłyszanego tekstu. Umiały także znaleźć wiele odpowiedzi na pytanie “Co dają nam lasy?”.

Teatrzyk Kamishibai

dlaczego zwierzęta mieszkają w bloku Maćka?

kamishibai

teatrzyk

Następnym punktem spotkania był “spacer przez puszczę”. Przy dźwiękach muzyki relaksacyjnej dzieci przedzierały się przez puszczę, wypatrywały zwierząt i nasłuchiwały odgłosów.

spacer przez puszczę

Po “spacerze” dzieci przystąpiły do kolorowania obrazków ze zwierzątkami. Spotkanie było bardzo udane, a dzieci obiecały niebawem znów odwiedzić bibliotekę.

kolorowanki zwierzątek

kolorowanie

Jeszcze kilka słów o Teatrzyku Kamishibai: jest to teatr obrazkowy, wywodząca się z Japonii sztuka opowiadania historii za pomocą obrazków umieszczonych na papierowych planszach. Historia Teatrzyku Kamishibai sięga XII wieku.

G.O.