Luty 2016
« Sty   Mar »

O czym marzy książka?

W mieszczącej się po sąsiedzku Szkole Podstawowej nr 192, przy bibliotece szkolnej działa Klub Młodego Czytelnika. Uczniowie należący do tego Klubu w dniu 11 lutego 2016 r. odwiedzili Filię nr 5.

Dla niektórych dzieci była to pierwsza wizyta w naszej bibliotece. Podczas “wycieczki” po bibliotece dzieci dowiedziały się, jak mogą zostać naszymi czytelnikami, zapoznały się z przeznaczonymi dla nich książkami i audiobookami, jakie mamy w swojej ofercie. Z zainteresowaniem wysłuchały także historii o kocie, który mieszkał kiedyś w bibliotece i obejrzały jego zdjęcia.

wycieczka

klub

W dalszej części spotkania zajęliśmy się wspólnym rysowaniem plakatu. Na plakacie miały znaleźć się informacje o tym, jak należy obchodzić się z książką. To książka zwraca się do swoich czytelników z różnymi prośbami, stąd tytuł plakatu “O czym marzy książka?”.

Kto jak kto, ale dzieci z Klubu Młodego Czytelnika dobrze wiedzą, jak należy traktować książki i po “burzy mózgów” na plakacie zaczęły pojawiać się kolejne marzenia książki, np. “Nie jedz i nie pij przy mnie”, “Nie zaginaj moich rogów, używaj zakładki” czy “Nie wyrywaj ze mnie kartek”. Następnie plakat został ozdobiony rysunkami książek i kota! (oczywiście tego naszego czarno-białego kota, tylko w nieco odchudzonej wersji). Na koniec plakat został przez dzieci podpisany i zawisł na ścianie w naszym kąciku dla najmłodszych.

burza mozgow

wspolne rysowanie

Nasze wspólne dzieło:

platat

“Ten” kot:

kot

Podczas spotkania powstało jeszcze kilka prac, również w książkowo-kociej tematyce:

prace dzieci

Na zakończenie dzieci zostały obdarowane zakładkami do książek i poczęstowane słodkościami. Było to nasze pierwsze spotkanie z Klubem Młodego Czytelnika, ale wiemy już, że na pewno nie ostatnie.

G.O.