Marzec 2016
« Lut   Kwi »

Gdzie mieszkają książeczki?

Gdzie mieszkają książeczki?” – pod takim hasłem odbyły się w Filii nr 5 spotkania z dziećmi z Przedszkola Miejskiego nr 133.

26 lutego na wycieczkę do biblioteki przyszły dzieci z grupy Kotki, zaś 1 marca gościliśmy Misie oraz Biedronki.

Dzieci zwiedziły bibliotekę. Obejrzały książeczki dla najmłodszych, które mamy w swoich zbiorach i wśród których każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Czytaliśmy książeczkę “Franklin i książka z biblioteki”, a ta lektura stała się pretekstem do rozmowy z przedszkolakami o tym, jak należy obchodzić się z książkami, jak zachowywać w bibliotece. Dzieci znały też doskonale odpowiedź na pytanie, czym różni się biblioteka od księgarni, opowiadały o swoich ulubionych bohaterach książkowych oraz zgadywały zagadki związane z postaciami z bajek.

Na koniec dzieci kolorowały ilustrację przedstawiającą Franklina w bibliotece oraz wypożyczyły książeczki do czytania w przedszkolu.

Kotki – “wycieczka pociągiem” po bibliotece:

pociag

Kotki – kolorowanki:

kolorowanki

Misie – zgadujemy zagadki:

zgadywanki

Biedronki – rysowanie: