Marzec 2016
« Lut   Kwi »

Na wyspie skarbów

“Wyspa skarbów” – pod takim tytułem w dniu 24 marca 2016 roku odbyły się dwie imprezy muzyczne dla dzieci z przedszkola “Akuku”. Przedszkolaki na tytułową wyspę zabrał p. Jerzy Król – muzyk, kompozytor, multiinstrumentalista, założyciel grupy rockowej “Jest”, muzyk Łódzkiej Orkiestry Radiowej, który wśród swoich dokonań wymienić może m.in. współpracę z Krzysztofem Krawczykiem, Anną Rusowicz, Peggi Blu czy Janice Mitchell.

powitanie

wyspaskarbow

“Wyspa skarbów” to autorski program p. Jerzego Króla. To muzyczne przedstawienie opowiadało historię pirata, który znalazł się na bezludnej wyspie, a w historię tą wplecione były piosenki z różnych stron świata. Było m.in. hiszpańskie bolero i rytmy reggae.

gitara

instrumenty

Podczas tego muzycznego rejsu dzieci miały możliwość zapoznania się z różnymi instrumentami, np. gitarą, bębnami, misami tybetańskimi, kastanietami, puzonem czy marakasami. Dla przedszkolaków była to świetna zabawa i wprowadzenie w zaczarowany świat muzyki. W takim interaktywnym przedstawieniu każde z dzieci miało możliwość zagrania na którymś z prezentowanych instrumentów, a w finale grały i śpiewały wszystkie przedszkolaki.

wspolnegranie

bebny