Czerwiec 2016
« Maj   Lip »

Warsztaty czytelnicze z Akapit Press

Dnia 13 czerwca 2016 roku w Filii nr 5 odbyły się warsztaty czytelnicze, które poprowadziła Joanna Lewandowska z wydawnictwa Akapit Press. W warsztatach uczestniczyli uczniowie klasy III ze Szkoły Podstawowej nr 192.

warsztaty

Podczas zajęć dzieci miały okazję dowiedzieć się, jak wygląda proces wydawniczy książki. Prowadząca spotkanie opowiedziała uczniom, jak wygląda praca w wydawnictwie. Dzieci dowiedziały się, czym zajmuje się redaktor, redaktor techniczny, korektor, tłumacz czy recenzent. Po spotkaniu dzieciom nie będą już obce takie pojęcia jak: korekta, nakład czy paginacja.

Akapit Press

W drugiej części zajęć dzieci w grupach zajęły się wykonaniem zadania. Polegało ono na przygotowaniu krótkiego tekstu na wzór noty wydawniczej znajdującej się na okładkach książek, tak by zachęcić do przeczytania książki. Każda grupa otrzymała swój tytuł do opisania. Były to tytuły: “Zielona Nicola”, “S.O.S dla zwierząt”, “Tajemnica klucza” i “Piotrek i tajemnica komputera”. Dzieci doskonale wywiązały się z zadania.

Praca w grupach:

zadanie

praca w grupach

warsztaty czytelnicze

“Noty wydawnicze” przygotowane przez trzecioklasistów:

prace

Na koniec spotkania była możliwość zakupienia książek wydawnictwa Akapit Press.

książki

G.O.