Czerwiec 2016
« Maj   Lip »

Książki na wakacje

23 czerwca 2016 r. biblioteka gościła dzieci z Klubu Młodego Czytelnika ze Szkoły Podstawowej nr 192. Spotkanie odbyło się pod hasłem “Książki na wakacje”. Przy małym słodkim “co nieco” rozmawialiśmy o książkach do czytania na leżaku, na hamaku, na plaży albo w deszczowy wakacyjny dzień.

spotkanie z Klubem Młodego Czytelnika

Każdy z klubowiczów miał okazję opowiedzieć o książce, którą przeczytał i poleciłby kolegom do przeczytania w wakacje. Wśród propozycji wakacyjnych lektur pojawiły się m.in.: “Dzienniczek cwaniaczka”, “Lawendowa czarownica”, “Przygody Marka Piegusa”, “Mała księżniczka”, “Nela na tropie przygód” oraz uwielbiane przez dzieci książeczki Holly Webb z serii “Zaopiekuj się mną”.

Nasza biblioteka w swoich zbiorach posiada wiele książek, po które warto sięgnąć w wakacje. Podczas spotkania uczniowie mogli zapoznać się z nimi, a kilka z przygotowanych pozycji zostało szerzej omówionych.

przegląd książek na wakacje

Biblioteka poleca ksiażki na wakacje

słoneczko

Tytuły wszystkich książek, które Klub Młodego Czytelnika poleca na wakacje zostały zapisane, przyklejone i złożyły się na wspólnie wykonane słoneczko. Życzeniami słonecznych wakacji i obietnicą kontynuacji spotkań w przyszłym roku szkolnym zajęcia zakończyły się.

G.O.