Wrzesień 2016
« Sie   Paź »

Spotkanie autorskie z Grażyną Bąkiewicz

13 września 2016 roku w Filii nr 5 odbyło się spotkanie autorskie z Grażyną Bąkiewicz – łódzką pisarką, autorką książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
W spotkaniu uczestniczyli czytelnicy biblioteki, uczniowie, członkowie Klubu Seniora i pensjonariusze DPS “Włókniarz” biorący udział w projekcie “Międzypokoleniowa podróż literacka”.

Spotkanie autorskie

W pierwszej części spotkania Grażyna Bąkiewicz opowiedziała słuchaczom o początkach swojego pisarstwa, pisaniu bajeczek i swoim pierwszym sukcesie, jakim była pierwsza nagroda w konkursie na bajkę dla dzieci. Debiutem książkowym Grażyny Bąkiewicz była powieść “O melba”, za którą pisarka otrzymała Nagrodę IBBY.

“Stan podgorączkowy”, “Będę u Klary” – to kolejne powieści, które pisarka przybliżyła uczestnikom spotkania, opowiadając o kulisach ich powstawania, o swoich inspiracjach, warsztacie pisarkim czy powieściach dla dorosłych.

Niezwykle ciekawą pozycją w dorobku Grażyny Bąkiewicz jest książka dla dzieci “A u nas w domu. Opowieści dzieci fabrykantów”. To książka historyczna, której akcja toczy się w Łodzi, a jej bohaterami są dzieci z rodziny Scheiblerów. To właśnie z punktu widzenia dzieci czytelnik poznaje historię naszego miasta. Książkę wkrótce będzie można wypożyczyć w naszej bibliotece.

Spotkanie autorskie

Mowa była także o powieści dla młodzieży “Muchy w butelce”, książkach dla dzieci “Korniszonek” i “1:0 dla Korniszonka” i powieści historycznej “Mówcie mi Bezprym”.

Grażyna Bąkiewicz zdradziła także, nad jakimi książkami pracuje obecnie.

W bibliotece

Kiermasz

Drugą część spotkania wypełniły pytania publiczności. Mogliśmy dowiedzieć się, którą ze swoich książek pisarka lubi najbardziej, jak zbiera materiały do książek historycznych, czy prowadzi dziennik? Jak się okazało dzieci podzielają pasję pisarską naszego Gościa i mają już za sobą pierwsze próby literackie, o czym chętnie opowiedziały. Grażyna Bąkiewicz zachęciła dzieci do dalszej pracy twórczej.

Spotkanie było bardzo interesujące zarówno dla seniorów, jak i dzieci. Po spotkaniu była możliwość zakupienia książek Grażyny Bąkiewicz i otrzymania autografu pisarki.

Autografy

Autograf