Wrzesień 2016
« Sie   Paź »

Jesień wcale nie jest smutna

“Jesień wcale nie jest smutna” to tytuł wiersza Urszuli Kozłowskiej. Ten i inne wiersze o jesiennej tematyce były czytane podczas spotkania z dziećmi z przedszkola “Akuku”. Spotkanie odbyło się w bibliotece 29 września 2016 roku.

Przedszkolaki mogły sprawdzić swoją wiedzę w jesiennej zgaduj-zgaduli. Czytaliśmy wiersze, rozmawialiśmy o oznakach jesieni w przyrodzie, kolorowych liściach, grzybach, jakie zbiera się w lesie, ubieraniu się w chłodne jesienne dni oraz kasztanach, z których można wyczarować ludziki i zwierzątka.

Jesienne prace

Dzieci miały wiele pomysłów na jesienne zabawy – skakanie w kaloszach po kałużach, zbieranie kasztanów i żołędzi, a nawet tarzanie się w liściach, dlatego doszliśmy wspólnie do wniosku, że jesień rzeczywiście nie jest smutna.

głośne czytanie o jesieni

Kolorowe jesienne liście posłużyły przedszkolakom do wykonania pracy plastycznej. Każde dziecko wykonało swój bukiet z liści i nakleiło go w kolorowym wazonie.

Prace znalazły się na wystawie, którą oglądać można w bibliotece.jesień

G.O.