Październik 2016
« Wrz   Lis »

Październikowe spotkania z przedszkolakami

13 października br. bibliotekę odwiedziły dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 133. Jako pierwsze przybyły przedszkolaki z grupy “Kotki”. Dla większości Kotków była to pierwsza wizyta w naszej bibliotece.

Podczas spotkania dowiedziały się zatem: co to jest biblioteka, czym różni się od księgarni, dlaczego warto się do naszej biblioteki zapisać. Z chęcią oglądały książeczki dla najmłodszych, które znajdują się w zbiorach biblioteki.

W zapoznaniu z biblioteką pomogła głośna lektura książeczki “Ciekawski George w bibliotece”. Po wysłuchaniu opowiadania o małpce, która po raz pierwszy odwiedziła bibliotekę, dzieci otrzymały do pokolorowania malowankę, której bohaterem była właśnie ciekawska małpka George.

Kotki

Bohaterką spotkania z dziećmi z grupy “Motylki” była Pani Jesień. Przedszkolaki wysłuchały jesiennych wierszy, zgadywały zgadywanki. Z kolorowych jesiennych liści powstały piękne prace plastyczne. Dzieci dekorowały drzewka.

dekorujemy drzewka

prace plastyczne

Przedszkolaki z grupy “Misie” i “Smerfy” 5 października br. uczestniczyły w głośnym czytaniu. Dzieciom czytał zaprzyjaźniony z biblioteką aktor Włodzimierz Adamski. Deszcz, który padał w dniu zaplanowanego spotkania uniemożliwił dzieciom dotarcie do naszej biblioteki, dlatego głośne czytanie odbyło się w przedszkolu.

głośne czytanie

G.O.