Listopad 2016
« Paź   Gru »

Spotkania z postaciami z bajek

Podczas listopadowych spotkań z dziećmi z Przedszkola Miejskiego nr 133 uczciliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.
Z przedszkolakami z grupy “Smerfy” rozmawialiśmy o ulubionych bajkowych postaciach. Odnajdywaliśmy ukochanych bohaterów bajek w książeczkach, jakie biblioteka posiada w swoich zbiorach. Dzieci kolorowały również bajkowe postacie – Smerfetki, Czerwonego Kapturka, Reksia, Misia Uszatka czy Kubusia Puchatka. Prace dzieci znalazły się na wystawie w naszym kąciku czytelniczym dla najmłodszych.

oglądanie książeczek

Była to pierwsza wizyta “Smerfów” w naszej bibliotece, zatem dobra okazja do zapoznania się z biblioteką. O tym, kim są bibliotekarz, czytelnik oraz co można robić w bibliotece przedszkolaki dowiedziały się dzięki lekturze książeczki “Kicia Kocia w bibliotece”.

czytanie

Dzieci z grupy “Motylki” uczestniczyły w głośnym czytaniu. W krainę bajek zabrał dzieci aktor Włodzimierz Adamski. Czytane były dwie bajki w opracowaniu Grzegorza Kasdepke “Trzy świnki” oraz “Kot w butach”. “Motylki” sprawdziły również swoją wiedzę o bohaterach bajek odgadując zagadki.

głośne czytanie

G.O.