Listopad 2016
« Paź   Gru »

Misiowa dyskoteka

Z okazji przypadającego w listopadzie Dnia Pluszowego Misia, do biblioteki zaproszone zostały dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 133 razem ze swoimi misiami.

Misiowe urodziny odbyły się w poniedziałek 28 listopada 2016 r., a przybyły na nie dzieci z grupy (nomen omen) “Misie”.

Przedszkolaki miały okazję opowiedzieć o swoich ukochanych misiach, spośród których każdy był inny, ale wszystkie najkochańsze.

książeczki o misiach

Było głośne czytanie książeczki o przygodach Misia Gabrysia, między innymi o jego urodzinach.

Rozmawialiśmy także o misiach znanych z bajek i książeczek, a dzieci zapoznały się z książeczkami o misiach, jakie znajdują się w naszej bibliotece. Były misiowe zagadki i trochę ciekawostek o prawdziwych niedźwiedziach. Przedszkolaki wykazały się dużą wiedzą na przykład o tym, co jedzą niedźwiedzie czy jak przygotowują się do zimy.

opowiadamy o swoich misiach

Po głośnym czytaniu przyszedł czas na misiową dyskotekę. Przy piosenkach o misiach dzieci tańczyły razem ze swoimi przytulankami.

misiowa dyskoteka

Na zakończenie nie mogło zabraknąć tak lubianego przez wszystkie misie małego słodkiego co nieco.

G.O.