Styczeń 2017
« Gru   Lut »

Spacer po Puszczy Amazońskiej

“Podróże z wyobraźnią” – tak zatytułowany jest cykl zajęć przygotowanych na czas ferii zimowych dla dzieci uczestniczących w półkoloniach w Szkole Podstawowej nr 192.

Pierwsze zajęcia odbyły się 16 stycznia br. Tematem spotkania był spacer w wyobraźni po Puszczy Amazońskiej. Były to zajęcia ekologiczne z wykorzystaniem teatrzyku Kamishibai.

spacer

Zabawy integracyjne wypełniły pierwszą część zajęć. Uczestnicy mieli okazję lepiej poznać się.

Przed podróżą, także tą w wyobraźni, trzeba spakować bagaż. Każdy miał za zadanie powiedzieć jedną rzecz, jaką zabrałby w podróż, ale musiała to być rzecz zaczynająca się na taką samą literę jak własne imię. Zadanie okazało się wcale nie takie łatwe. Była także zabawa polegajaca na wymyśleniu zadań ruchowych do wykonania przez innych uczestników. Rezultatem zabawy było wykonywanie pajacyków, układanie serduszek, jazda na koniku oraz przejażdżka pociągiem po bibliotece.

Zabawy integracyjne

Następnie zaprezentowane zostało opowiadanie ekologiczne pt. “Dlaczego zwierzaki mieszkają w bloku Maćka?”. Opowiadanie w teatrzyku kamishibai zaprezentowała Milena Jaszczyk – pracownik Filii nr 14. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały historii, a następnie odpowiadały związane z nią pytania.

teatrzyk

Kolejnym punktem spotkania był spacer po Puszczy Amazońskiej – przy dźwiękach muzyki relaksacyjnej i przy czytanym tekście.

Po spacerze przyszedł czas na kolorowanie zwierząt mieszkających w puszczy.

kolorowanie zwierzątek

Na koniec zwierzątka mieszkające w puszczy prezentowane były i odgadywane przez dzieci w kalamburach.

G.O.