Styczeń 2017
« Gru   Lut »

Kurs poszukiwacza przygód

Drugie spotkanie z uczestnikami półkolonii zimowych ze Szkoły Podstawowej nr 192, odbyło się w bibliotece 19 stycznia br. Kontynuując “podróże z wyobraźnią”, dzieci wzięły udział w warsztatach czytelniczo-podróżniczych zatytułowanych “Kurs poszukiwacza przygód”. Zajęcia przygotowane zostały na podstawie książek Neli Małej Reporterki.

Nela Mała Reporterka podróżuje po świecie, zwiedza egzotyczne kraje, poznaje nowe miejsca, zwyczaje, zwierzęta i przyrodę. Swoje przygody opowiada w książkach podróżniczych i programie telewizyjnym.

Kilka z krajów, jakie zwiedziła Nela, egzotyczne zwierzęta, potrawy oraz podróżnicze porady Neli zostały przedstawione w prezentacji multimedialnej. Po obejrzeniu prezentacji uczestnikom zajęć przyszło zmierzyć się z zadaniami. Można było sprawdzić swoją wiedzę w podróżniczej krzyżówce, a nazwy państw i stolic połączyć w rozsypance.

P1180402

Trzeba było także spakować bagaż na wyprawę, do wyboru na koło podbiegunowe, albo na afrykańskie safari, albo na nurkowanie na Dominikanie. Tworzenie listy rzeczy potrzebnych na podróż nie sprawiło naszym podróżnikom żadnych trudności.

zadania

Ostatnia część zajęć poświęcona była origiami – sztuce pochodzącej z Japonii, jednym z krajów, o jakim opowiada w swoich książkach Nela Mała Reporterka. Instruktażu przy składaniu przepięknych zwierzątek – misiów i piesków z papieru udzieliła dzieciom Milena Jaszczyk.

P1180430

origami

Na uczestników “kursu” czekały pamiątkowe dyplomy. Mamy nadzieję, że uczestnicy zajęć zgodzą się z myślą przewodnią organizowanych w bibliotece zajęć, że dzięki książkom i wyobraźni także można podróżować i przeżywać wspaniałe przygody.

G.O.