Styczeń 2017
« Gru   Lut »

Bajkowa Łódź

23 stycznia br. w Filii nr 5 odbyły się zajęcia edukacyjne pt. “Bajkowa Łódź”. Był to wirtualny spacer szlakiem małych pomników przedstawiających postaci z seriali dla dzieci i filmów Studia Małych Form Filmowych Se-ma-for.

Odbyły się dwa spotkania: w pierwszym uczestniczyły dzieci uczęszczające na półkolonie do Szkoły Podstawowej nr 192, w drugim dzieci z półkolonii organizowanych przez świetlicę środowiskową Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

W programie znalazły się: prezentacja multimedialna, quiz z pytaniami dotyczącymi m.in. bajkowych postaci, książek, z których pochodzą oraz lokalizacji pomników w Łodzi. Nagrodami w quizie były przypinki z bajkowymi postaciami.

Na koniec można było zrobić sobie zdjęcie z bajkowymi postaciami: Misiem Uszatkiem, kotami Filemonem i Bonifacym oraz pingwinkiem Pik-Pokiem.

Oto fotorelacja:

Zabawy integracyjne:

zabawy

pociąg

Zaczynamy wirtualny spacer bajkowym szlakiem:

prezentacja

Quiz z nagrodami:

quiz

Bajkowe przypinki:

przypinki

Chwila dla fotoreporterów:

zdjęcie z kotami

Druga grupa:

zajęcia

quiz

Zajęcia przeprowadziły: Milena Jaszczyk z Filii nr 14 oraz Gabriela Olszewska (Filia nr 5).

Serdeczne podziękowania dla koleżanek z Filii nr 2 – autorek prezentacji “Bajkowa Łódź” oraz Magdaleny Śliwińskiej z Filii nr 12, która namalowała plansze z bajkowymi postaciami.

W drugim tygodniu ferii zapraszamy naszych (nie tylko tych najmłodszych!) czytelników do zrobienia sobie zdjęcia z bajkową postacią. W “Bibliotece z kotem” do wspólnego zdjęcia polecają się koty Filemon i Bonifacy.

koty

G.O.