Styczeń 2017
« Gru   Lut »

Styczniowe spotkania z przedszkolakami, część 2

“Koci świat Filemona i Bonifacego” – to hasło spotkań z przedszkolakami, które odbyły się w bibliotece w drugim tygodniu ferii zimowych.

23 stycznia bibliotekę odwiedziły maluszki z grupy “Kotki” z Przedszkola Miejskiego nr 133. Odbyło się głośne czytanie fragmentów książki “Przygody kota Filemona” Sławomira Grabowskiego i Marka Nejmana. Rozmawialiśmy o kotkach oraz innych bohaterach dobranocek. Każde dziecko kolorowało inną bajkową postać, a z prac przedszkolaków powstała wspólna książeczka.

styczniowe spotkania z przedszkolakami

26 stycznia przedszkolaki z “Akuku” uczestniczyły w głośnym czytaniu o przygodach Filemona i Bonifacego. Dzieciom przedstawiona została prezentacja multimedialna “Bajkowa Łódź” opowiadająca o pomnikach postaci z bajek Studia Małych Form Filmowych Se-ma-for. Okazało się, że bajkowe postaci np. wróbelka Ćwirka, pingwinka Pik-Poka czy Piotrusia z bajki “Zaczarowany ołówek” są dzieciom doskonale znane, co więcej przedszkolaki znały lokalizację wielu z łódzkich pomników.

Niespodzianką było bajkowe kino w bibliotece – przedszkolaki obejrzały odcinek bajki o zimowych przygodach Filemona i Bonifacego.

Na zakończenie dzieci pozowały do zdjęć z bohaterami spotkania – kotami Filemonem i Bonifacym.

G.O.