Styczeń 2017
« Gru   Lut »

Podróż w głąb kobiecej duszy – warsztaty

27 stycznia br. odbyły się pierwsze z cyklu warsztatów z elementami biblioterapii dla pań. Warsztaty zatytułowane “Podróż w głąb kobiecej duszy” przeprowadziła Milena Jaszczyk z Filii nr 14 MBP Łódź-Polesie. W zajęciach udział wzięły członkinie Klubu Seniora.

Pierwsze spotkanie był to “Powrót do krainy dzieciństwa”. Na początku zajęć, dzięki ćwiczeniom integracyjnym uczestniczki miały okazję poznać się.

Warsztaty

W drugiej części warsztatów, po lekturze przygotowanego tekstu prowadząca spotkanie zaprosiła panie do dyskusji na temat wychowania w rodzinie oraz wspomnień z domu rodzinnego.

Był to wstęp do zajęć plastycznych, podczas których zadaniem uczestniczek było wypełnienie narysowanej przez siebie mandali kolorami czy przedmiotami kojarzącymi się z naszymi najlepszymi chwilami z dzieciństwa.

Była także okazja do metaforycznego pozbycia się tych złych wspomnień.

Warsztaty, które odbyły się w kameralnym gronie, w miłej atmosferze, przy świecach, z filiżanką kawy i herbaty, dały paniom okazję do poznania siebie, integracji i znalezienia w codzienności chwili na to, by zajrzeć do swojej kobiecej duszy.

G.O.