Marzec 2017
« Lut   Kwi »

Marcowe spotkania z przedszkolakami

16 marca 2017 r. bibliotekę odwiedziły dzieci z grup „Żabki” i „Biedronki” z Przedszkola Miejskiego nr 21. Tematem naszego czytelniczego spotkania były „kotki, koty i kociska”.

kotki

Co prawda Światowy Dzień Kota obchodzony jest w lutym, ale w Bibliotece z Kotem zawsze jest dobra pora na rozmowy i głośne czytanie na temat kotów. Czytane było opowiadanie o kotku poszukującym swojej mamy. Był także wiersz i zagadki o kociej tematyce. Rozmawialiśmy o opiece i pielęgnacji kota w domu oraz oglądaliśmy książeczki o kotach, jakie znajdują się w bibliotece. Podczas „kociej gimnastyki” dzieci wcieliły się w role kotów chodząc jak kotki, robiąc koci grzbiet, przeciągając się po kociemu, miaucząc i mrucząc. Przedszkolaki wykonały także prace plastyczne – z kółek, prostokątów i trójkątów powstały piękne kotki, czarne i rude. Prace wykonane przez dzieci podziwiać można na wystawie w bibliotece, w kąciku dla dzieci.

spotkanie o kotach

13 marca 2017 r. w bibliotece gościły przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 133 – “Biedronki” i “Kotki”.

Dzieci z grupy „Biedronek” uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych dotyczących „Łodzi Bajkowej”. Wspólnie odbyliśmy wirtualny spacer po Łodzi szlakiem pomników przedstawiających postaci z seriali dla dzieci i filmów Studia Małych Form Filmowych Se-ma-for. Dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat lokalizacji pomników oraz bajek, z których postaci pochodzą. Głównym bohaterem spotkania był Miś Uszatek – czytane były fragmenty książki Czesława Janczarskiego, a niespodzianką dla przedszkolaków była wyświetlona w „bibliotecznym kinie” bajka o sympatycznym misiu z oklapniętym uszkiem. Na zakończenie dzieci pozowały do zdjęcia z Misiem Uszatkiem. Największą radość sprawiły przedszkolakom prezenty – przypinki z wizerunkiem do wyboru Misia Uszatka lub kotów Bonifacego i Filemona.

Serdeczne podziękowania dla koleżanek z Filii nr 2 i 12 za udostępnienie prezentacji i plansz z wizerunkami postaci z „Łodzi Bajkowej”.

zajęcia o Łodzi Bajkowej

Do przedszkolaków z grupy „Kotki” list napisała Pani Wiosna. W liście znalazły się zadania do wykonania: wzięcie udziału w wiosennym quizie, zabawie „prawda-fałsz”, pokolorowanie wizerunku Pani Wiosny. Odbyły się także poszukiwania wiosennych akcentów na obrazkach w książeczkach. W zakończeniu listu znalazły się życzenia wielu wspaniałych, wiosennych przygód dla przedszkolaków.

cats

G.O.