Kwiecień 2017
« Mar   Maj »

Książek poruszanie – warsztaty

3 kwietnia 2017 r. Filia nr 5 rozpoczęła realizację projektu Miejskiej Biblioteki Publicznej Łódź-Polesie ph. “Porusz wyobraźnię. Zagraj z nami w książkę”.

warsztaty 2

“Książek poruszanie” to tytuł pierwszych warsztatów, w których udział wzięli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 192. Warsztaty animacji poklatkowej przeprowadziły przedstawicielki “Momakina”. Inspiracją do warsztatów była książka “Kiedy będę duży, to zostanę dzieckiem” Macieja Blaźniaka, wydana przez wydawnictwo Ładne Halo.

Uczestnicy uczyli się animacji poklatkowej oraz wykonywali prace plastyczne przedstawiające, kim będą, gdy dorosną.

warszaty

Kilka słów o samym projekcie: projekt “Porusz wyobraźnię. Zagraj z nami w książkę” jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zadanie skierowane do uczniów szkół podstawowych z dzielnicy Łódź-Polesie, realizowane będzie do listopada br. w 6 filiach MBP Łódź-Polesie. Zadanie polega na przeprowadzeniu cyklu warsztatów twórczych, m.in. twórczego myślenia, animacji, twórczego pisania czy komiksu. Celem projektu jest kształtowanie i rozwijanie zainteresowań czytelniczych i zachęcenie uczniów do twórczego działania.

G.O.