Kwiecień 2017
« Mar   Maj »

Kwietniowe spotkania z przedszkolakami, część 2

“Bibliotekę z Kotem” odwiedziły przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 133: Biedronki i Kotki 14 kwietnia, zaś Motylki i Smerfy 21 kwietnia.

Na podstawie książki “Basia i upał w ZOO” przygotowane zostały zajęcia Z wizytą w ZOO. Lektura książki stała się pretekstem do rozmowy o zwierzętach mieszkających w ZOO. Dzieci wykazały się dużą wiedzą w tym temacie.

żółwie

Gdy bohaterka książki Basia odwiedziła ZOO, zwierzęta z powodu upału poukrywały się. To tak samo jak zwierzątka na kolorowance, którą otrzymały do pomalowania przedszkolaki z grupy Motylków. Ich zadaniem było pokolorowanie i odszukanie jak największej liczby zwierzątek.

Motylki

Podczas drugiego spotkania – Smerfy pokolorowały i złożyły papierowego żółwia. Każde dziecko mogło zabrać swojego żółwia do domu – podobnie jak Basia z książeczki. Przedszkolaki obejrzały także inne biblioteczne książki o zwierzętach w ZOO.

Smerfy

Dzieci z grupy Biedronki uczestniczyły w spotkaniu czytelniczym Dla dzieci, które kochają książki. Wysłuchały opowiadania Petera Carnavasa, odgadywały bajkowe rekwizyty, dyskutowały o tym, czy warto czytać i jak należy o książki dbać. Przedszkolaki opowiadały o swoich ulubionych książeczkach, a następnie wcieliły się w role ilustratora rysując ilustrację do swojej ulubionej książki. Prace wykonane przez przedszkolaki znalazły się na wystawie w kąciku dla dzieci.

Biedronki

O naszych domowych pupilach rozmawialiśmy z maluchami z grupy Kotki. Czytane były wiersze o domowych zwierzątkach, odgadywane zagadki. Rozmawialiśmy także o tym, jak należy się opiekować swoim zwierzątkiem i oglądaliśmy książeczki o domowych pupilach z bibliotecznych zbiorów. Na zakończenie zajęć dzieci kolorowały obrazki przedstawiające domowe zwierzątka.

Kotki

G.O.