Kwiecień 2017
« Mar   Maj »

“Brzydkie Kaczątko” – teatrzyk kamishibai

24 kwietnia 2017 r. bibliotekę odwiedziły przedszkolaki z grupy “Misie” z Przedszkola Miejskiego nr 133. Dzieci zaproszone zostały do wysłuchania baśni Hansa Christiana Andersena pt. “Brzydkie Kaczątko”. Baśń została zaprezentowana za pomocą japońskiego teatrzyku kamishibai.

Misie w bibliotece

Było to premierowe przedstawienie “Brzydkiego Kaczątka” w naszej bibliotece, ale ta forma prezentowania opowiadania i ilutracji bardzo spodobała się dzieciom.

Po wysłuchaniu baśni przyszedł czas na rozmowę z przedszkolakami o uczuciach kaczątka, któremu dokuczano oraz o zachowaniu innych zwierząt. Dzieci spróbowały pocieszyć kaczątko. Rozmawialiśmy o tym, czy wśród ludzi też zdarzają się takie sytuacje, że osądzamy kogoś po wyglądzie, odrzucamy z tego powodu, że jest inny? Doszliśmy do wspólnego wniosku, że nie jesteśmy tacy sami, różnimy się od siebie, ale każdy z nas chce czuć się akceptowany. Każdy z przedszkolaków powinien być na przykład przyjęty do wspólnej zabawy.

Tolerancja i szacunek to ważne słowa, które padły podczas spotkania.

Misie w bibliotece

Przedszkolaki dowiedziały się także, dlaczego Hans Christian Andersen napisał baśń o brzydkim kaczątku, które stało się w przyszłości pięknym łabędziem. Na zakończenie zajęć “Misie” wykonały prace plastyczne.

G.O.