Czerwiec 2017
« Maj   Lip »

Głośne czytanie o mieszkańcach miasteczka Humorki

Gdzieś daleko stąd, w miejscu, które trudno znaleźć na mapie znajduje się miasteczko Humorki. Mieszkają w nim m.in. Dąsacze, Wstydziołki, Wścibionki, Przechwalaki i Bałaganiaki. To właśnie z Bałaganiakami zapoznaliśmy się bliżej podczas spotkania czytelniczego, które odbyło się 14 czerwca 2017 r. w Filii nr 5. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z grupy “Motylki” z Przedszkola Miejskiego nr 133.

głośne czytanie

Podczas lektury książeczki poznaliśmy rodzinę Bałaganiaków i ich psa Bajzla, dowiedzieliśmy się, co to jest “niedźwiedzia przysługa” oraz jakich jest sześć stopni bałaganu. Przedszkolaki twierdziły, że w ich pokojach panuje porządek lub “tylko trochę bałagan”, a swoje obowiązki domowe pokazywały w kalamburach.

kalambury

Dzieciom podobała się także zabawa w “co się zmieniło?” (pod nieobecność jednej osoby zmienialiśmy coś w układzie rzeczy na stoliku, a zadaniem było zgadnięcie, gdzie zaszła zmiana). Bałagan pomieszał nam także obrazki w kopertach. Przedszkolaki poszukiwały rzeczy, które nie pasowały do danej kategorii i porządkowały je.

Zabawa

Było to ostatnie spotkanie z “Motylkami” przed wakacjami, nie obyło się więc bez czułego pożegnania.

Po wakacjach będziemy w bibliotece czytać także o innych mieszkańcach miasteczka Humorki  – bohaterach serii książeczek autorstwa Agnieszki Zimnowodzkiej, z ilustracjami Małgorzaty Kwapińskiej, wydanych przez łódzkie wydawnictwo Kocur Bury.

G.O.