Czerwiec 2017
« Maj   Lip »

Wydawnictwo Akapit Press od kuchni

13. czerwca 2017 r. wybraliśmy się z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 192. na niezwykłą wycieczkę. Wydawnictwo Akapit Press, które często organizuje w bibliotece ciekawe warsztaty dla młodego czytelnika, zaprosiło nas do swojej siedziby przy ul. Łukowej 18B. Pracownicy opowiedzieli nam, co dzieje się z książką, zanim trafi ona w nasze ręce a także, jak ważnym miejscem w wydawnictwie jest kuchnia 🙂

Wydawnictwo Akapit Press

Dzieci dowiedziały się o tak ważnych osobach w tworzeniu książki, jak: radaktor, korektor, grafik, czy pracownik działu promocji. Poznały trudne terminy proof i ozalid oraz zgłębiły tajemnice m. in. składu i łamania tekstu. A świetną zabawę miały podczas czytania książek w innych językach, również po japońsku.

Pracownicy Wydawnictwa Akapit Press

Wydawnictwo zorganizowało też konkurs z nagrodami, a dzieci wykazały sie tak świetną znajomością publikacji Akapit Press oraz wiedzą o procesie wydawniczym, iż otrzymaliśmy w prezencie książkę, którą każdy będzie mógł wypożyczyć w bibliotece.

Akapit Press przygotowało też z okazji Dni Otwartych specjalną ofertę tytułów w promocyjnych cenach, z czego dzieci chętnie skorzystały.

Wizyta w Wydawnictwie Akapit Press

Dziękujemy Wydawnictwu Akapit Press za to zaproszenie i miło spędzony czas wśród książek.

E.U.