Czerwiec 2017
« Maj   Lip »

Warsztaty o Papuku z Akapit Press

Biblioteka z Kotem zaprosiła przedszkolaki na warsztaty czytelnicze, które przeprowadził Adam Hemer – pracownik wydawnictwa Akapit Press. 21 czerwca odbyły się dwa spotkania – dla dzieci z grupy “Żabki” z Przedszkola Miejskiego nr 21 i dla “Biedronek” z Przedszkola Miejskiego nr 133.

22 czerwca w warsztatach uczestniczyły przedszkolaki z Akuku. Inspiracją do zajęć była książka Joanny Kmieć “Papuk, czyli opowieść o potwornym apetycie na książki”.

Biedronki

Tytułowy Papuk to pies z papieru, który żywiąc się właśnie papierem rósł coraz większy i większy. Stał się on inspiracją do rozmowy o tym, jakie inne zwierzaki i z jakich materiałów można wymyślić? Przedszkolaki były bardzo pomysłowe, wymyśliły np. owieczkę z waty cukrowej, krowę z metalu, gąsiennicę z ptasiego mleczka i inne niezwykłe zwierzaki. Następnie zadaniem dzieci było narysowanie swojego zwierzaka i nadanie mu imienia. Prace dzieci znalazły się na wystawie w bibliotece.

Żabki

Prace plastyczne

Akuku

Wizyta pracownika wydawnictwa była także dla przedszkolaków okazją, by dowiedzieć się, jak powstaje książka, co robi pisarz, ilustrator czy korektor i czym zajmuje się wydawnictwo. W bibliotece zorganizowany został kiermasz książek wydawnictwa Akapit Press, na który serdecznie zapraszamy.

kiermasz

G.O.