« Sie

Zapraszamy na Piknik Budżetu Obywatelskiego 2017/18

Piknik Budżetu Obywatelskiego

Propozycje dla dzieci w godz. 10.00-16.00

Zabawa „Szlakiem  Łodzi Bajkowej” – zabawa polega na zbieraniu pieczątek  w tematycznych  punktach. Za wykonanie poleceń w punktach (m.in. opowiadanie, konkurs wiedzy o „Szlaku Łodzi Bajkowej”, fotografowanie)  uczestnicy otrzymują upominek  (znaczek badge, książkę lub postać wydrukowaną  na drukarce 3D).

MALOWANIE MURALU Z POSTACIAMI ZE SZLAKU ŁODZI BAJKOWEJ
Wspólne malowanie muralu na ścianie biblioteki od strony placu zabaw przez dzieci i młodzież –
uczestników pikniku, według projektu i pod opieką  plastyków (pracowników biblioteki)
Zabawy dla dzieci (baloniki, bierki, teatrzyk, malowanie buziek i inne)
Zjeżdżalnia – Dmuchaniec
Pokazy i zabawy ze szczudlarzami.

Propozycje piknikowe dla starszych uczestników:

1. Występ zespołu  grającego muzykę latynoamerykańską godz. 10.00
  2. Pokaz karate godz. 12.00
  3. Spotkanie autorskie z pisarzem  Januszem Leonem  Wiśniewskim (m.in.„ S@motność w sieci”, „Bikini”, „Grand” i in.)  poprowadzone przez dziennikarkę  Radia Łódź Annę Groblińską (godz. 15.00-16.00)
  4. Wystawa książek Janusza L. Wiśniewskiego.
  5. Wystawa fotograficzna pokazująca najciekawsze działania bibliotek w dzielnicy Polesie – „Ciekawa biblioteka”
  6. Tablice informacyjne „Budżet Obywatelski i biblioteki”
  7. Tablica „ Lista propozycji uczestników pikniku do realizacji w ramach przyszłego Budżetu Obywatelskiego” – propozycje spisywane przez uczestników w czasie trwania pikniku

Zabawy i animacje : w godz.10.00-16.00