« Sie   Paź »

29.09.2017

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ustanowione z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 r. Data 29 września wiąże się z urodzinami pisarki dla dzieci i młodzieży Janiny Porazińskiej.

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania 29 września br. w Filii nr 5 odbyło się spotkanie czytelnicze, w którym uczestniczyły przedszkolaki z grup “Gwiazdki” i “Kotki” z Przedszkola Miejskiego nr 133. Gościem biblioteki był aktor Włodzimierz Adamski, który czytał dzieciom wiersze i zagadki o zwierzętach. Temat okazał się bliski sercom wszystkich dzieci.

głośne czytanie

Klub Pożeraczy Książek

Za nami pierwsze, organizacyjne spotkanie nowo powstającego “Klubu Pożeraczy Książek”.

“Klub Pożeraczy Książek” to wspólne przedsięwzięcie biblioteki szkolnej w Szkole Podstawowej nr 192 i Filii nr 5 MBP Łódź-Polesie. Spotkania dyskusyjne o książkach odbywać się będą w “Bibliotece z Kotem” dwa razy w miesiącu, a adresowane są do uczniów klas V-VII.
Jest to kontynuacja działającego od kilku lat w bibliotece szkolnej “Klubu Młodego Czytelnika”, który skupia dzieci z klas I-IV.

Podczas pierwszego spotkania, które odbyło się 28 września br. rozmawiałyśmy o pomysłach na działalność klubu. Ustalone zostało, że oprócz prezentowania i polecania książek, będziemy także tworzyć swoją własną książkę!

Postanowiono także zająć się promocją klubu. Powstanie logo klubu i ulotki, które zostaną rozdane wśród uczniów, a zachęcać będą do udziału w kolejnych spotkaniach.

Klub Pożeraczy Ksiązek

G.O.

“Książka w to mi graj” – warsztaty 2

27 września 2017 r. odbyły się drugie warsztaty ph “Książka w to mi graj”, prowadzone przez Sławomira Waśniewskiego. Warsztaty zrealizowano  w ramach projektu “Porusz wyobraźnię. Zagraj z nami w książkę”, dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W warsztatach uczestniczyli uczniowe Szkoły Podstawowej nr 192.

Książka w to mi graj