Luty 2018
« Sty   Mar »

Ferie w Bibliotece z Kotem, część 2

W drugim tygodniu ferii ponownie gościliśmy uczestników półkolonii w Szkole Podstawowej nr 192.

8 lutego 2018 r. zorganizowane zostały zajęcia edukacyjne pt. "Tropiciele faktów". Były to zajęcia wokół serii książek "Magiczny domek na drzewie", podczas których przenieśliśmy się w wyobraźni do starożytnego Egiptu. Pierwszym zadaniem uczestników spotkania było wyszukanie w książkach o Egipcie ze zbiorów biblioteki, a następnie zapisanie i zaprezentowanie kolegom informacji na temat starożytnego Egiptu. Grupy przygotowały ciekawostki na temat życia codziennego i wierzeń Egipcjan, piramid i mumii. Skoro o mumiach mowa – po części teoretycznej przeszliśmy do praktyki. Do owinięcia mumii doskonale nadał się… papier toaletowy. Inne tomy "Magicznego domku na drzewie" uczniowie zaprezentowali nam dzięki wywiadom, jakie przygotowywali w parach. Na zakończenie zajęć uczestnikom wręczone zostały dyplomy Tropicieli Faktów.

IMG_20180208_140637

tropiciele faktów

9 lutego uczniowie uczestniczyli w lekcji bibliotecznej dotyczącej bezpiecznego korzystania z Internetu. Lekcja odbyła się w nawiązaniu do Dnia Bezpiecznego Internetu, który przypada 6 lutego. Uczestnicy zajęć zmierzyli się z zadaniami, w których poznali drużynę Sieciaków i złe Sieciuchy. Wspólnie stworzyliśmy kodeks bezpiecznego zachowania w Internecie, a wiadomości udało nam się podsumować rozwiązując krzyżówkę tematyczną.

bezpieczny internet

G.O.