Marzec 2018
« Lut   Kwi »

Witajcie w miasteczku Humorki

Gdzieś daleko stąd, w miejscu, które trudno znaleźć na mapie, znajdowało się miasteczko o wdzięcznej nazwie Humorki”

– czytamy w książeczkach z serii “Humorki” Agnieszki Zimnowodzkiej, wydanych przez łódzkie wydawnictwo Kocur Bury. Wokół książek “Śmiechołki” i “Dąsacze” zorganizowane zostały w Bibliotece z Kotem spotkania czytelnicze dla przedszkolaków.

IMG_20180313_102608

2 marca 2018 r. biblioteka gościła dzieci z grupy “Kotki”, a 7 marca 2018 r. “Smerfy” z Przedszkola Miejskiego nr 133. Podczas zajęć czytaliśmy książeczkę “Śmiechołki” i rozwikłaliśmy tajemnicę skradzionych uśmiechów. Rozmawialiśmy o tym, czym różni się prawdziwy promienny uśmiech od sztucznego oraz co wywołuje uśmiech na buziach dzieci. Poznaliśmy także innych mieszkańców miasteczka Humorki – Wstydziołki, Dąsaczy, Przechwalaki i Wstydziołki. W drugiej częsci zajęć przedszkolaki kolorowały buzie, z których także zniknął uśmiech.

13 marca 2018 r. “Gwiazdki” uczestniczyły w zajęciach zatytułowanych “Recepta na dobry humor”. Tym razem odwiedziliśmy rodzinę Dąsaczy. Okazało się, że przedszkolakom też zdarza się czasem dąsać i obrażać, szukaliśmy więc wspólnie recepty na dobry humor. Wśród zaleceń znalazły się m.in. "rozcieszanie", przytulanie, buziaki, spacer, wyjście na plac zabaw, jajka z niespodzianką i lody oraz, co bardzo nas cieszy "czytanie bajek"!

zajęcia 2

Emocji i uczuć dotyczyły także zajęcia, w których 5 marca 2018 r. wzięły udział “Pszczółki” z Przedszkola Miejskiego nr 21. Spotkanie odbyło się pt. “Księga uczuć przedszkolaka”. Lektura książki "Maja i jej świat. Uczucia" pomogła w poznaniu rozmaitych uczuć, jakie przeżywała bohaterka podczas wycieczki. My również wybraliśmy się na wycieczkę – specjalnym pociągiem po bibliotece. Zatrzymywaliśmy się na stacji smutku, potem złości, którą zostawiliśmy za sobą, by udać się na stację radości. Następnie przedszkolaki malowały kolorowanki przedstawiające różne uczucia, które połączyliśmy we wspólną książkę "Księgę uczuć przedszkolaka".

zajęcia

G.O.