PostHeaderIcon Czytaj, aby zrozumieć

Tomkowski Chociaż czytanie powinno być radością, najczęściej bywa obowiązkiem, koniecznością, częścią edukacji, snobistyczną potrzebą. Czy musimy czytać książki reklamowane w mediach? A może warto powrócić do klasyków? Jaką rolę spełnia literatura w życiu codziennym: historii obyczajów, modzie, podróżach, a nawet kuchni? Czy to możliwe, by w epoce komputerów Biblioteka pozostała naszym domem
Katharsis

Książka nie próbuje epatować postępem medycyny, choć nie pomija jej zawrotnych osiągnięć. Na tej kanwie mówi o przenikaniu medycyny przez naukę, wspomina o odkryciach, których autor był świadkiem, porusza sprawy erozji etyki lekarskiej i snuje wizje medycyny przyszłości.

Istota islamu

Świat jest spragniony informacji o islamie, jednak zasadniczo to pragnienie nie zostało zaspokojone, gdyż media zalał strumień ignorancji, a nawet dezinformacji. Ten strumień uniemożliwia zrozumienie islamu, a także czyni dużą szkodę, gdyż promuje szczególne cele ideologiczne i polityczne. Po tragicznych wydarzeniach 11 września 2001 roku konieczne staje się ponowne wyjaśnienie autentycznych nauk islamu.
Moja książka stanowi skromny rezultat takiej próby. Napisano ją w celu wyjaśnienia pewnych podstawowych aspektów oraz powszechnie dyskutowanych kwestii islamu w sposób zrozumiały dla zachodniego odbiorcy. Książka ma pomóc wszystkim ludziom Zachodu, którym zależy na zrozumieniu prawdziwego islamu i jego relacji z Zachodem. Starałem się wyjaśnić najbardziej znaczące problemy, aby otworzyć duchową i intelektualną płaszczyznę porozumienia. Pokazuję zasady, które umożliwiają muzułmanom i ludziom Zachodu pokojowe i harmonijne współżycie, a także połączenie wysiłków przeciwko wszystkim, którzy po obydwu stronach starają się rozpalić ogień nienawiści i przyspieszyć zderzenie cywilizacji i narodów.

Kobiety w literaturze

Wiele jest książek o mężczyznach pisarzach. I choć literatura nie dzieli się na damską i męską, ale na dobrą i złą, warto na chwilę zastosować ten pierwszy podział i bliżej przyjrzeć się kobietom w literaturze. Książka jest encyklopedycznym przeglądem pisarek oraz bohaterek literackich, które wywarły największy wpływ na kształt literatury zarówno polskiej, jak i światowej.
Publikacja prezentuje dorobek artystyczny pisarek z całego świata, opis ich wpływu na rozwój literatury, tematów podejmowanych przez pisarki, form literackich, działalności pozaliterackiej itd. Wizerunki m.in. Haliny Auderskiej, Marii Dąbrowskiej, Harriet Elisabeth Stowe, Betty Friedan, Margaret Thatcher. Prócz wizerunków, książka opisuje poglądy twórcy, sytuację społeczną współczesną pisarce, zmiany, jakie nastąpiły, skutki, jakie miała jej twórczość, a także zawiera wiele odniesień do innych dziedzin sztuki – filmu, teatru, malarstwa

Fizyka

Nareszcie podręcznik fizyki zrozumiały dla wszystkich!
Aparat matematyczny ograniczony do minimum
przejrzyste objaśnienie teorii
zrozumiałe przykłady
wyjaśnienie związków fizyki z innymi naukami przyrodniczymi